Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ: Притворот на Талески е политички реваншизам


Архивска фотографија - поддршка на градоначалникот на Битола Владимир Талески

Ниту постои каква било вина кај градоначалникот Владимир Талески, ниту пак тој се обиде во изминативе 30 дена да избега или да влијае на истрагата, откако по барање на Катица Јанева му беше изречена мерка куќен притвор. Напротив, Талески и вчера редовно се појави на покана на СЈО, пишува ВМРО-ДПМНЕ во соопштение во врска со продолжениот притвор на Талевски. Според партијата, Јанева без никаква причина побарала на Талески да му биде продолжен притворот поради, како што наведува во реакцијата, чист политички реваншизам.

XS
SM
MD
LG