Достапни линкови

Орбан - постои врска меѓу мигрантите и тероризмот


Премиерот на Унгарија Виктор Орбан денеска изјави дека има јасна врска меѓу нелегалната имиграција во Европа и терористичките напади на нејзина територија. Јасно е како што е јасно дека два и два се четири. Постои очигледна врска, изјави Орбан по состанокот на Вишеградската група. Според него тие што ги негираат овие врски и штетат на безбедноста на европските граѓани.

XS
SM
MD
LG