Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 27 до 33 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната до 31 степен.

XS
SM
MD
LG