Достапни линкови

Талески вели дека работел законски


Архивска фотграфија.

Станува збор за наметната постапка која не може да се базира на телефонска снимка и да се води политичка хајка, изјави битолскиот градоначалник Влaдимир Талески по распитот во СЈО. Тој тврди дека нема незаконитост во постапката со организирање јавен превоз во Битола. Тој е осомничен во предметот „Транспортер“ за злоупотреба на пари за школски превоз. Талески еден месец е во куќен притвор.Осомничените во „Транспортер местеле тендери за превоз на ученици со што Општина Битола го плаќала најскапиот превоз во светот, рекоа од СЈО при презентација на предметот. Тие се товарат за злоупотреба на 360 илјади евра од буџетот преку злоупотреба на службената положба.

XS
SM
MD
LG