Достапни линкови

Туркменистан ја затвори границата со Казахстан


Туркменистанските власти ја затворија границата со Казахстан на пет дена поради безбедносни причини. Туркменистан и Казахстан делат граница долга 413 километри. Не се знае дали затворањето на границата е поради смртоносниот напад на полициска станица во Казахстан, за која тамошните власти ги обвинија радикалните исламисти.

XS
SM
MD
LG