Достапни линкови

НСДП предлага преговорите да продолжат на јавна сцена


Партијата НСДП смета дека актуелниот формат на преговорите меѓу четирите политички партии по една година не довел до разрешница на политичката криза и оти продолжувањето на дијалогот треба да биде на јавна сцена.Продолжувањето на дијалогот на јавна сцена, според партијата, може да се организира или во Собранието на РМ или во студио на јавниот радиодифузен сервис-МРТ.

XS
SM
MD
LG