Достапни линкови

Нема договор за излез од кризата


Разговорите меѓу политичките партии ќе продолжат утре откако денеска повторно не е постигнат договор, изјави амбасадорот на САД Џес Бејли по завршувањето на средбата во Клубот на пратениците.

Денешните разговори за ингеренциите на министерот за внатрешни работи и за техничката влада која што ќе ги спроведува изборите траеја два часа.

Пред почетокот на средбата изјави за медиумите дадоа Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ, Радмила Шеќеринска од СДСМ и Артан Груби од ДУИ.

XS
SM
MD
LG