Достапни линкови

Престрелка во Англија, не станува збор за тероризам


Архивска фотографија.

Тројца луѓе меѓу кои и осомничениот напаѓач се убиени во престрелка во централна Англија, соопшти британската полиција, додавајќи дека не станува збор за тероризам. Полицијата вели дека инцидентот се случил во близина на базен во Линколншир и дека полицијата не учествувала во престрелката. Тие ги повикуваат луѓето да се држат понастрана од местото на настанот.

XS
SM
MD
LG