Достапни линкови

Неколку повредени во напад во воз во Германија


Неколкумина луѓе биле сериозно повредени во напад на едно лице во воз во јужна Германија пред полицијата да го застрела и убие. Полицијата соопшти дека станува збор за 17 годишен авганистанец кој со секира ги нападнал патниците на еден регионален воз во Баварија. Се уште се испитуваат мотивите за нападот. Момчето пристигнало во Германија со неговите родители и било сместено во еден бегалски дом.

XS
SM
MD
LG