Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој најизразен ќе биде долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 24 до 31 степен. Во Скопје променливо облачно со подолги сончеви периоди и со умерен повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

XS
SM
MD
LG