Достапни линкови

Србија ќе формира тимови за контрола на границите


Српската влада усвои одлука за формирање заеднички полициски и воени сили за контрола на границите на Србија. Како што се наведува во соопштението на владата, заедничките тимови ќе ги контролираат границите со Бугарија и Македонија. Целта е спречување нелегално минување мигранти. Според проценките, сега во Србија имало околу 2700 мигранти.

XS
SM
MD
LG