Достапни линкови

Продолжуваат партиските преговори


По внатрепартиските консултации што се одвиваа во текот на викендот, денеска би требало да продолжат преговорите за излез од политичката криза меѓу четирите партии, потписнички на Договорот од Пржино. Членот на Извршниот одбор на СДСМ Љупчо Николовски вчера изјави дека социјалдемократите остануваат на нивните позиции. „Се надевам дека ќе се дојде до договор после вразумувањето на другите учесници во целиот овој процес, особено на ВМРО ДПМНЕ“, рече Николоски.

XS
SM
MD
LG