Достапни линкови

Во целост опколени опозициските делови на Алепо


.

Делови од северниот сириски град Алепо кои ги контролира опозицијата во целост се опколени, откако владините сили ја пресекоа последната рута за снабдување на бунтовниците, изјави шефот на сириската Опсерваторија за човекови права Рами Абдел. Борци на режимот сега се на патот Кастело и официјално го пресекоа, изјави Абдел за агенциите, додавајќи дека источните квартови се целосно опколени.

Обединетите нации предупредија дека околу 300.000 луѓе се потпираат на патот Кастело за патувања, храна и лекови.

XS
SM
MD
LG