Достапни линкови

Пучистите презедоа контрола врз брод во турска поморска база


Yildirim reportedly said that the Turkish military was involved in an attempted coup d'etat. The Turkish military mea

Грчки воени извори денеска јавија дека турска група која се спротиставува на Владата во Анкара презела контрола над фрегата во турската поморска база Голчук.

Грчки извори тврдат дека е киднапиран и командантот на турската фрегата

XS
SM
MD
LG