Достапни линкови

Трамп именуваше кандидат за потпретседател


Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп на Твитер објави дека го избрал гувернерот на Индијана, Мајк Пени, за кандидат за потпретседател доколку победи на изборите. Пени има 57 години и порано работел во американскиот Претставнички дом. Гувернерот на Индијата е христијанин и себе си се опишува како „бранител на семејните вредности“. На јавноста и е познат по ставовите против абортусот и против истополовите бракови.

XS
SM
MD
LG