Достапни линкови

Оланд - 50 луѓе се борат за живот


Францускиот претседател Франсоа Оланд изјави дека околу 50 луѓе се борат за живот по синоќешниот напад во Ница. Тој денеска го посети градот и ги посети повредените во болница. Оланд вели дека повеќето жртви биле странци. Францускиот претседател рече дека Франција се соочува со борба која ќе биде долга. Франција прогласи тридневна национална жалост по нападот, во кој загинаа најмалку 84 луѓе.

XS
SM
MD
LG