Достапни линкови

Средба Алиев - Порошенко во Баку


Азербејџанскиот претседател Илхам Алиев и неговиот украински колега Петро Порошенко денеска се сретнаа во Баку. Ова е прва посета на Порошенко на Азербејџан откако стана претседател во 2014. Двајцата лидери се очекува да потпишат билатерлани договори во неколку области, политика, економија, енергија и транспор. Украинскиот претседател ќе се сретне и со премиерот и со парламентарниот спикер на Азаербејџан, како и со претставници на украинската заедница во таа земја.

XS
SM
MD
LG