Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност, особено во источните делови. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од западен и југoзападен правец. УВ индексот ќе изнесува 9. Утринските температури ќе се движат од 14 до 22, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 33 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со слаб ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од 20 до 39 степени.

XS
SM
MD
LG