Достапни линкови

Шеќеринска се надева на договор вечерва


Вечерва продолжуваат партиските преговори за излез од кризата. Претходно претставниците на политичките партии по неколку часовни преговоди се повлекоа на консулатации со партиското раководство пред да продолжат понатаму. Заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска, кусо изјави дека се надева денеска да биде постигнат конечен договор, пренесува МЕТА. Потписниците на Пржинскиот договор разговараат за преодна влада, избирачкиот список и за реформите во медиумите.

XS
SM
MD
LG