Достапни линкови

Груевски против специјални одделенија во МВР и во Суд


Предлозите за специјални одделенија се неприфатливи, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Тој ги коментираше предлозите за законски измени со кои би се формирале специјални одделенија во МВР и во судството, како и да се продолжи рокот на СЈО и рече дека тоа е надвор од Пржинскиот договор.

„За нас тоа не е прифатливо“, рече Груевски кој денеска беше во посета на општините Долнени и Ропотово.

XS
SM
MD
LG