Достапни линкови

Расте бројот на жртви од судирот на два воза во Италија


Најмалку 12 луѓе загинаа, а десетици се повредени денеска при судар на два патнички воза во јужна Италија, јавуваат светските агенции. Ројтерспак јавува дека бројката на загинати се искачила на 20 повикувајќи се на изјава на регионален претставник. Тој изјавил дека десетици луѓе се наоѓаат во болница, некои од нив со тешки повреди. Несреќата се случила меѓу местата Корато и Андрија, северно од градот Бари.

XS
SM
MD
LG