Достапни линкови

BBG Affiliates

Шарената револуција го обои Министерството за финасии


Демонстрантите меѓу зградите на Градски ѕид успеаја да го обојат Министерството за финансии, откако полицијата им го блокираше патот до институцијата. Тие неколку пати се обидуваа кај пролазите на зградите да го пробијат полицискиот кордон, а потоа низ гаражите стигнаа до Министерството.

XS
SM
MD
LG