Достапни линкови

Затвореници од Гвантанамо Беј се префрлаат во Србија


Двајца затвореници од американскиот воен затвор Гвантанамо Беј во Куба се префрлуваат во Србија, со што во оваа установа остануваат уште 76 затвореници. Претставници на Стејт департментот и на Пентагон денеска го потврдија префрлувањето. Едниот од затворениците е од Таџикистан, а другиот е од Јемен. Ова е прв пат затвореници од Гвантанамо Беј да се префрлуваат во Србија.

XS
SM
MD
LG