Достапни линкови

Времето денеска топло, попладне облачно


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 29 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево,попладне со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе достигне до 35 степени.

XS
SM
MD
LG