Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 26 до 33 степени. Во Скопје слично време со температура од 15 до 35 степени. Во наредните денови следува период на претежно стабилно и топло време. Температурата на воздухот ќе биде во постепен пораст, а кон средината на наредната недела на повеќе места максималната температура ќе надминува над 35 степени, а во југоисточниот дел од земјава се очекува да достигне до 39 степени.

XS
SM
MD
LG