Достапни линкови

Времето денеска: сончево со слаб ветер


Во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 17, а дневната од 26 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје ќе биде сончево со слаб североисточен ветер. Утринската температура до 15, а дневната 31 степен.

XS
SM
MD
LG