Достапни линкови

Убиени четворица ирански граничари


Четворица припадници на иранската гранична гарда се убиени во судирите на југоисточниот дел од земјата. Имало судири во пограничниот регион Јакигур на границата со проблематичниот регион Систан-Балучистан. Граничарите биле убиени од заседа, од страна на „терористи“, јавуваат иранските медиуми.

XS
SM
MD
LG