Достапни линкови

Војници загинаа во бомбашки напад во Либија


Најмалку 11 војници загинаа при експлозија на автомобил бомба во вториот по големина град во Либија, Бенгази, соопштија денеска либиските власти. Бомбата експлодирала пред воена база. Експлозијата се случила додека војниците зе молеле за време на прославата на Рамазан Бајрам. Засега никој не ја презеде одговорноста за случајот.

XS
SM
MD
LG