Достапни линкови

Бомбашки напад на воена база во Јемен


Најмалку 10 луѓе се убиени, меѓу кои и шест јеменски војници, а десетици други се повредени во двоен бомбашки напад на воена база во близина на меѓународниот аеродром во јеменскиот град Аден. Новинските агенции повикувајќи се на безбедносни извори велат дека дваесетина џихадисти ја нападнале воената база откако претходно биле активирани две автомобил бомби.

XS
SM
MD
LG