Достапни линкови

Вратени пасошите на Савески и Куновски


Обвинителството им ги врати одземените патни исправи на членовите на „Левица“ Здравко Савески и Владимир Куновски кои се обвинети за уништување на претседателската Народна канцеларија за време на протестите во април. Одбраната побара, а обвинителката се согласи пасошите да им бидат вратени. Обвинетите ќе треба сепак да се јавуваат на две недели во судот.И денешното судење беше одложено.

XS
SM
MD
LG