Достапни линкови

Во самоубиствен напад во Сирија најмалку 16 загинати


Бомбаш самоубиец за кој се верува дека бил припадник на милитантите на Исламската држава активирал експлозив пред една фурна во сириската провинција Хасака при што загинале најмалку 16 луѓе, додека 40 биле ранети. Новинските агенции јавуваат дека во оваа провинција претежно живеат курди.

XS
SM
MD
LG