Достапни линкови

Германија - евакуирани патници од авион по дојава за опасност


Германската полиција евакуираше патниците од авион кој требало да полета од аеродромот во Касел за Турција, откако добиле анонимен повик дека во багажот има опасност. Во авионот имало 128 патници и седум членови на екипажот, а требало да летаат до турското одморалиште Анталија. Полицијата потоа го проверувала багажот.

XS
SM
MD
LG