Достапни линкови

Празничен ручек за мигрантите во Табановце


Архивска фотографија.

По повод муслиманскиот празник Рамазан Бајрам, денеска во Транзитниот центар Табановце невладините организации подготвија ручек и донесоа подароци за децата. Во центарот има бегалци од Сирија и од Авганистан. Најголем процент се семејства со деца.

XS
SM
MD
LG