Достапни линкови

Полицијата кај Гевгелија спречи криумчарење мигранти


Полицијата открила 96 мигранти скриени во камион во близина на Гевгелија. Во визилото со скопски регистерски таблички имало мигранти од Пакистан, Авганистан, Ирак и Сирија. Полицијата вели дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на настанот.

XS
SM
MD
LG