Достапни линкови

Хан: Хрватска се согласи за поглавијата 23 и 24 со Србија


Европскиот комесар за проширување Јоханес Хан во Париз соопшти дека Хрватска се согласила за отворање на поглавијата 23 и 24 од преговорите меѓу Србија и Европска унија. „Париз-Балкан 2016 дава резултати. Хрватска потврди дека е во ред да се отворат пристапните поглавија 23 и 24 со Србија. Европската перспектива е реална“, напиша Хан на Твитер.

XS
SM
MD
LG