Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ-индексот ќе изнесува 8. Утринската температура ќе се движи од 14 до 22, а дневната од 27 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 19 до 33 степени.

XS
SM
MD
LG