Достапни линкови

СДСМ обвинува за намалени капитални инвестиции


Опозициската СДСМ тврди дека со ребалансот на Буџетот за 10 отсто се намалени планираните капитални инвестиции, со што, како што велат, се крати на основните потреби на граѓаните, а продолжуваат непродуктивните трошења. На прес конференција пратеникот од СДСМ Томислав Тунтев рече дека се кратат 45 милиони евра за капитални инвестиции.

XS
SM
MD
LG