Достапни линкови

Во Ирак тридневна жалост по нападите во Багдад


Во Ирак започна тридневна жалост по самоубиствените напади во еден трговски центар во Багдад при што загинаа 119 луѓе, додека 200 други биле ранети. Одговорноста за нападите што се случија вчера ја презедоа милитантите на Исламската држава. Американската Бела куќа ги осуди нападите, нагласувајќи дека тоа само ја зацврстува решеноста на САД за справување со милитантите на ИД.

XS
SM
MD
LG