Достапни линкови

Десетици жртви во поплави во северен Пакистан


Deadly Floods Hit Northwest Pakistan

Пакистанските власти соопштуваат дека во поплави во текот на ноќта загинале 30 луѓе во северен Пакистан, во близина на границата со Авганистан. При силините монсуснки дождови и поплави биле погодени џамија и неколку куќи во Арсун. Лошите временски услови ги попречувале напорите за спасување, но повеќето тела биле пронајдени и идентификувани.

XS
SM
MD
LG