Достапни линкови

Воената база Ендрјус во САД затворена поради пукање


Илустрација.

Американската воена база Ендрјус во близина на Вашингтон е затворена поради пукање кое е во тек, информираат претставници на базата на Твитер. Во информацијата објавената денеска на оваа социјална мрежа, се повикуваат сите луѓе во оваа база во Мериленд да се скријат и оти повеќе информации ќе објават подоцна. Воената база Ендрјус е база на авионот на американскиот претседател. „Во медицинската установа Малколм Гроу се случува инцидент. Одговорните веќе се на местото на настанот“, напишаа претставници на базата на Твитер.

XS
SM
MD
LG