Достапни линкови

Смртоносен напад во Кабул


Кабул - архива од бомбашки напад врз владин објект

Најмалку 27 луѓе загинаа, а 40 тина се ранети при напад во Кабул врз автобус во блинина на Кабул.

Како што соопштија авганистанските власти, во автобусот биле полициски кадети.

XS
SM
MD
LG