Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 28 до 36 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност. Утринската температура до 16, дневната ќе достигне до 35 степени.

XS
SM
MD
LG