Достапни линкови

СДСМ побара да сопре изградбата на панорамското тркало


СДСМ денеска побара да запре изградбата на панорамското тркало и средствата за него да се пренаменат за гасификацијата или за изградба на подземна сообраќајница.

Најголем дел од финансиските средства за панорамското тркало се обезбедуваат од централниот Буџет во кој со ребалансот се кратат средства од здравството, земјоделството и железничката инфраструктура, рече координаторот на Советничката група на СДСМ во Советот на Град Скопје и потпретседател на СДСМ, Дамјан Манчевски.

XS
SM
MD
LG