Достапни линкови

Најмалку 12 загинати во напад во Ирак


Најмалку 12 луѓе загинале, а триесетина биле ранети во денешниот напад на бомбаш самоубиец во една џамија во Абу Граиб, дваесетина километри западно од ирачкиот главен град Багдад. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот, прв откако ирачката влада објави победа врз милитантите на Исламската држава во Фалуџа. Нападот се случил додека сунитски верници се собирале на молитва за Рамазан.

XS
SM
MD
LG