Достапни линкови

И натаму пад на берзите поради Брегзитот


Цените на акциите на берзата во Њујорк паднаа, бидејќи американските инвеститори се борат со последиците од минатонеделната одлука на британците за излегување на нивната земја од Европската унија. Вредноста на британската фунта вчера продолжи да паѓа, бидејќи валутните трговци очекуваат проблеми во британското стопанство. Паралено со тоа порасна вредноста на американските државни обрврзници.

XS
SM
MD
LG