Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со повремени врнежи од дожд, а локално ќе биде и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Повеќе врнежи се очекуваат во југозападните делови. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринската температурата ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 24 до 32 степена. Во Скопје ќе биде променливо облачно и посвежо, со повремен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 18, а дневната до 28 степени.

XS
SM
MD
LG