Достапни линкови

Путин: Обединета Русија од витално значење за општеството


Рускиот претседател Владимир Путин рече дека партијата Обединета Русија има „витално значење“ за консолидирање на општеството во последните 15 години. Тој имаше обраќање на конгресот на владејачката партија пред парламентарните избори закажани за септември годинава.Ова е негова прва посета на конгрес на партијата од конгресот во 2012. Путин рече дека е важно да не се загуби моќта на партијата во Државната Дума на изборите во септември. Анкетите покажуваат дека популарноста на партијата се стопила на 37 проценти.

XS
SM
MD
LG