Достапни линкови

Путин на конгресот на владејачката Обединета Русија


Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин денеска би требало да има обраќање на конгресот на владејачката Обединета Русија што се одржува пред парламентарните избори во септември годинава. На собирот ќе учествува и премиерот Дмитри Медведев. Кремљ соопшти дека на конгресот ќе биде усвоена партиската изборна програма за наредните пет години и ќе бидат соопштени кандидатите за долниот дом на рускиот парламент, Државната Дума. На 17 јуни претседателот Путин потпиша декрет со кој изборите треба да се одржат на 18 септември.

XS
SM
MD
LG