Достапни линкови

Временска прогноза - топло, попладне дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 28 до 36 степени, а УВ индексот ќе биде 7. Во Скопје слично време и температура до 34 степени.

Во првите два дена од наредната недела претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните часови ќе има локален пороен дожд со грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. Дневната температура до среда ќе биде во опаѓање.

XS
SM
MD
LG