Достапни линкови

60 години од раѓањето на претседателот Трајковски


Архивска фотографија

Денеска се навршуваат 60 години од раѓањето на трагично загинатиот претседател на Република Македонија, Борис Трајковски. По тој повод на гробот на претседателот во Алејата на великаните на градските гробишта Бутел ќе биде положено цвеќе. Од Алејата на великаните ќе полетаат шеесет гулаби, кои над македонското небо ќе ја понеса тпораката за мир, за кој секогаш се залагаше претседателот Борис Трајковски.

XS
SM
MD
LG